Bordeaux_1 Bordeaux_2

Στις 13 Μαΐου 2013, πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος Δια Βίου Μάθησης και με αφορμή το «Ευρωπαϊκό έτος πολιτών», ημερίδα με θέμα « Ο ρόλος των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων στη διαμόρφωση του σύγχρονου πολίτη». Στην ημερίδα παρουσιάστηκαν προγράμματα των Ευρωπαϊκών δράσεων Comenius, eTwinning, Grundtvig, Leonardo da Vinci και Youth in Action, τα οποία μέσα από τις δράσεις τους προώθησαν τη διαμόρφωση ενεργών Ευρωπαίων πολιτών. Μεταξύ των 3 προγραμμάτων eTwinning που παρουσιάστηκαν, ήταν και το πρόγραμμα “What about a greener school?” στο οποίο συμμετείχε το τμήμα Β4 (της σχολικής χρονιάς 2011-2012) του σχολείου μας σε συνεργασία με το Γαλλικό σχολείο College Pasteur (VrigneauxBois). Στο εν λόγω πρόγραμμα συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί Άννα Μονέφτση (υπεύθυνη του προγράμματος), Μαγδαληνή Νικολαΐδου και Πηγή Τσιούντου.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την πολύ καλή δουλειά τους!!!

Κατεβάστε το σχετικό αρχείο.