Αρχική » 2012 » Απρίλιος

Αρχείο μηνός Απρίλιος 2012

Πραγματοποιήθηκε η τριήμερη εκδρομή στην Κέρκυρα

Η τριήμερη εκδρομή στην Κέρκυρα 31/3-1/4 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία!

Διαβάστε το σχετικό ρεπορτάζ στην εφημερίδα ΚΑΤΑ…ΤΕΙΧΗ

Καλό Πάσχα!

Ανακοίνωση – Προσφορά Εκδρομής

O Διευθυντής  του 1ου Γυμνασίου  Συκεών  πληροφορεί όσους εκδήλωσαν ενδιαφέρον και  υπέβαλαν οικονομικές προσφορές  για την εκπαιδευτική εκδρομή της Περιβαλλοντικής ομάδας του Σχολείου μας  στο Κάστρο Πλαταμώνα, Παλαιός Παντελεήμονας, ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου στις 23 Απριλίου 2012 ότι οικονομικότερη προσφορά ήταν του πρακτορείου  ΤΣΙΓΓΕΡΛΙΩΤΗΣ ΤΟΥΡΣ,  με συνολική τιμή για λεωφορείο 50 θέσεων στο ποσό των 330 Ευρώ.

Ευχαριστούμε όλους όσους εκδήλωσαν ενδιαφέρον και σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα.

Ο  Διευθυντής

Καραμουζάς Νικόλαος

Έκτακτο Παράρτημα!!!

Η εφημερίδα μας ΚΑΤΑ…ΤΕΙΧΗ στη νέα διαδικτυακή μορφή της ενημερώνεται καθημερινά με νέο υλικό από τους πολυγραφότατους μικρούς συντάκτες του σχολείου μας!

Μπείτε – διαβάστε και σχολιάστε!

775 επισκέψεις δεχτήκαμε το Μάρτιο (540 από τις οποίες από διαφορετικούς χρήστες)!

Σας ευχαριστούμε πολύ και σας υποσχόμαστε ότι θα συνεχίσουμε δριμύτεροι μετά το Πάσχα!

Δραστηριότητες Απριλίου 2012

1) Τρίτη 03-04-2012 και Τετάρτη 04-04-2012
Έρευνα Ομάδας του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης για τις Διατροφικές Συνήθειες και την Ανάπτυξη των Εφήβων. Η έρευνα θα γίνει ανά τμήμα.
2) Τετάρτη 04-04-2012
Εκπαιδευτική επίσκεψη της Α΄ Γυμνασίου στο Μακεδονικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης. Η αναχώρηση των μαθητών θα γίνει μετά την 2η διδακτική ώρα.
3) Πέμπτη 05-04-2012
Η περιβαλλοντική Ομάδα του σχολείου με θέμα «…ανεπαισθήτως γύρω μου ,στη γειτονιά μου, έκτισαν τείχη……» ΙΙΙ, με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κ. Καραγιαννακίδου Χ. και Κωνσταντινίδου Β. θα επισκεφθεί τα Δυτικά Τείχη.
4) Παρασκευή 06-04-2012 14:00 μ.μ.
Αρχίζουν οι Διακοπές του Πάσχα έως και 22-04-2012
5) Δευτέρα 23-04-2012
Η περιβαλλοντική Ομάδα του σχολείου με θέμα «…ανεπαισθήτως στη γειτονιά μου, έκτισαν τείχη……» ΙΙΙ, με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κ. Καραγιαννακίδου Χ. και Κωνσταντινίδου Β. θα πραγματοποιήσει επίσκεψη στον Πλαταμώνα, Κάστρο Παντελεήμονα και Παλιό Παντελεήμονα.
6) Τετάρτη 25-04-2012
Ο συγγραφέας Παπαθεοδώρου Βασίλης θα συζητήσει με τα τμήματα Β2 και Β3 για 2 διδακτικές ώρες. Υπεύθυνη η κ. Μπέντση Ε.
7) Πέμπτη 26-04-2012
Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου θα επισκεφθούν το Φράγμα της Θέρμης
8.) Δευτέρα 30-04-2012 οι μαθητές του Β4 με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κ. Μονέφτση Α. και Νικολαΐδου Μ. θα πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Φράγμα της Θέρμης στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning

Από το Γραφείο