Αρχική » 2009 » Μάρτιος

Αρχείο μηνός Μάρτιος 2009

Θεατρική Παράσταση του Σχολείου μας – 31η Μαρτίου

Για ακόμη μία χρονιά οι μαθητές του 1ου Γυμνασίου Συκεών Οδυσσέας Φωκάς συμμετέχουν στις Μαθητικές Θεατρικές Συναντήσεις του Δήμου Συκεών, αυτή τη φορά με το έργο Ο Χρυσός κι ο Τενεκές των Τσιφόρου-Βασιλειάδη.

Η παράσταση θα ανέβει την Τρίτη 31 Μαρτίου στις 7:30 μ.μ., στο Κλειστό Δημοτικό Θέατρο Συκεών (Ρ. Φεραίου με Μεγάρων) και η είσοδος θα είναι ελεύθερη.

theatriki1.jpg

Την 23η μαθητική θεατρική συνάντηση διοργανώνουν ο Δήμος και η Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Καλλιτεχνικής Παιδείας και Πολιτισμού Συκεών στη διάρκεια του Μαρτίου, του Απριλίου και του Μαΐου. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Παρέλαση 25ης Μαρτίου

b.jpg