Ανακοίνωση για τις εγγραφές στο Γυμνάσιο, σχολ. έτους 2022-23

Oι εγγραφές για όλες τις τάξεις του Γυμνάσιου για το σχολικό έτος 2022-2023 θα γίνουν από την Τρίτη 21 Ιουνίου έως και την Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022 από ώρα 9:00 έως 13:00. Τον Σεπτέμβριο βάσει της κείμενης νομοθεσίας δεν θα γίνεται καμία εγγραφή.
Για την εγγραφή των μαθητών/τριων απαραίτητη είναι η παρουσία του ίδιου του γονέα ή του κηδεμόνα στο Γυμνάσιο. (όχι παππούς, αδελφός, θεία κτλ)
Για τους μαθητές/τριες που γράφονται για πρώτη φορά στο Γυμνάσιο ο κηδεμόνας θα πρέπει να έχει μαζί του συμπληρωμένο το ατομικό δελτίο υγείας και δύο φωτογραφίες του μαθητή/τριας.

Για τους μαθητές/τριες που γίνεται ανανέωση της εγγραφής, χρειάζεται μία φωτογραφία μόνο για τους μαθητές/τριες που μετακινούνται με ειδικό δελτίο μετακίνησης (Πάσο)