Γιορτή Αποφοίτησης

fiore

Την Δευτέρα 20 Ιουνίου 2022,  το σχολείο αποχαιρέτησε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ τάξης στην κατάμεστη αίθουσα του «Πέτρινου» πολιτιστικού κέντρου Πυλαίας με την παρουσία γονέων, εκπαιδευτικών, του Συλλόγου γονέων, του αντιπεριφερειάρχη  κ. Δωρή και εκπροσώπων του δήμου, κ. Γιαννούδη, κ. Κωνσταντινίδου και κ. Καρπούζη.

Οι παρευρισκόμενοι διασκέδασαν με την θεατρική παράσταση «Το «Φιόρε του Λεβάντε» του Γρ. Ξενόπουλου, από την θεατρική ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος «Παίζουμε θέατρο -Ζωντανεύουμε τα ήθη μιας άλλης εποχής». Το έργο πρώτο παρουσιάστηκε στο θέατρο «Ολύμπιον» στις 9 Απριλίου 2022 στο 1ο φεστιβάλ εφηβικών θεατρικών ομάδων που οργάνωσε η Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.

Τη γιορτή πλαισίωσαν μουσικά οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας , Αντριάνα Βε, και Χάρης Λιώρας  με τη   συνοδεία του κ. Παληογιάννη Δημήτρη.

Ο Σύλλογος γονέων διένειμαν στους αποφοίτους αναμνηστικά μπλουζάκια και παπύρους.