Εφημερίδα Σχολ. Έτος 2012-2013

Αγαπημένοι μας συμμαθητές, καθηγητές και  αναγνώστες μας,

Σας καλωσορίζουμε στην πρώτη ηλεκτρονική εφημερίδα του 1ου Γυμνασίου Πειραιά. Αποφασίσαμε ότι με κάποιο τρόπο έπρεπε να μεταδώσουμε όλες τις σκέψεις μας, τον αυθορμητισμό μας και την ενέργειά μας προς τα έξω και το σχολείο μας έδωσε αυτή την ευκαιρία.

Σκοπός μας είναι διαβάζοντας την εφημερίδα μας, να καταλάβετε τι σκεφτόμαστε , τι αγαπάμε,  τι ονειρευόμαστε, τι μας προβληματίζει και γενικότερα τι θέματα μας αφορούν σαν παιδιά. Να ανταλλάξουμε ιδέες σαν συμμαθητές, να μας μάθουν καλύτερα οι καθηγητές μας και να έρθουν πιο κοντά μας και όλοι όσοι μπήκαν να επισκεφθούν την μικρή μας εφημερίδα.

Σας ευχόμαστε καλή ανάγνωση και απλά σας ενημερώνουμε ότι το κάθε παιδί έχει αφιερώσει την δική του τρέλα στα διάφορα θέματα. Γιαυτό, μην περιμένετε μονοτονίαΊσα ίσα, το ακριβώς αντίθετο!!!!

Με εκτίμηση,

Η συντακτική ομάδα!!!!

Περιεχόμενα

Barbie