Έναρξη Σχολικού έτους 2021-2022 – Αγιασμός

Ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 9:30 π.μ

Επισημαίνουμε ότι θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα που αφορούν τον COVID-19. Δείτε ΕΔΩ τη σχετική Υ.Α.

Ιδιαίτερα τονίζουμε ότι:

1.Όλοι οι μαθητές θα εισέλθουν στο σχολείο φορώντας μάσκα.

2. Όλοι οι μαθητές κατά την είσοδό τους πρέπει να επιδεικνύουν:

• Πιστοποιητικό εμβολιασμού (για τους μαθητές 12 ετών και άνω) ή
  • Βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή
  • Δήλωση αρνητικού  αυτοδιαγνωστικού τεστ (self-test), το οποίο πρέπει να έχουν πραγματοποιήσει έως και είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα (Βρείτε ΕΔΩ τη σχολική κάρτα).

Μετά τη λήξη του αγιασμού  οι μαθητές θα παραλάβουν τα βιβλία, τα οποία θα διανεμηθούν  μέσα σε σακούλες. Στη συνέχεια θα αποχωρήσουν.

Η Διευθύντρια  και ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου σας εύχονται

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Οι μαθητές μπορούν να προμηθεύονται από τις 08-09-2021 6 self- test από τα φαρμακεία δωρεάν για τις τρεις πρώτες εβδομάδες λειτουργίας του σχολείου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.