Ενισχυτική διδασκαλία

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι πρόκειται να λειτουργήσουν προσεχώς τα κέντρα αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία.

Σύμφωνα με τη σχετική υπουργική απόφαση (Αριθμ.126316/Δ2), για το σχολικό έτος 2021-22, η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική , Χημεία και Αγγλικά.

Κριτήριο για την επιλογή – συμμετοχή των μαθητών στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοση των μαθητών στο αντίστοιχο μάθημα.

Τα μαθήματα πραγματοποιούνται μετά τη λήξη του κανονικού προγράμματος και κάθε μαθητής μπορεί να παρακολουθήσει από ένα έως και όλα τα μαθήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας.

Παρακαλείσθε, εάν ενδιαφέρεστε, να υποβάλετε ηλεκτρονικά την επισυναπτόμενη αίτηση – δήλωση, αποστέλλοντάς την στο email του σχολείου μας, έως και την Τετάρτη 10-11-21.