1η δράση περιβαλλοντικής ομάδας

Την Τετάρτη 2-11-22, την ημέρα του σχολικού περιπάτου, οι δύο περιβαλλοντικές ομάδες «Βουνό και Ιστορία» και «Διασκεδάζοντας στο βουνό»,  με τις υπεύθυνες καθηγήτριες την κα Ψάλτου, την κα Τριανταφυλλίδου και συνοδό τον κ. Καλλιτσάρη πραγματοποίησαν την 1η δράση ,πεζοπορία στο άλσος Νυμφαίας.

Με το που φτάσαμε, το βουνό γέμισε χαρούμενες παιδικές φωνές! Ήμασταν όλοι  τόσο ενθουσιασμένοι και ανυπομονούσαμε  να φτάσουμε στον προορισμό μας, το Βυζαντινό Κάστρο! Κάποιοι   μαθητές κουραστήκαμε, γι αυτό κάναμε  μια πεντάλεπτη στάση στο τοπικό εκκλησάκι. Μετά από λίγη ώρα και πολλά μονοπάτια, φτάσαμε όλοι στο Κάστρο ασφαλείς, χαρούμενοι και ικανοποιημένοι με τους εαυτούς μας! Ήταν μια κουραστική εμπειρία, αλλά σίγουρα διασκεδαστική και ανεπανάληπτη!

Στην όλη μας δράση , βοήθησαν οι ακούραστοι κ. Αθανασιάδης Στ. και Σαραντάκος  Κ. , τους οποίους ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθειά τους!

Τσιμπαρίδη Αναστασία Β6