Ο Ερυθρός Σταυρός στο σχολείο μας.

Φεβ 202321
f1

Την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2023 είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε στο σχολείο μας τον κ. Βαγγέλη Στάμκο και την κα. Ζελελίδου Φανή , εθελοντές του σώματος των Καλών Σαμαρειτών, οι οποίοι μίλησαν στους μαθητές για την αξία του εθελοντισμού, για τη δική τους προσωπική εμπειρία από τη συμμετοχή τους στην εθελοντική οργάνωση και έδειξαν στους μαθητές της Β΄τάξης πρώτες βοήθειες. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να κάνουν και προσομοίωση με την καθοδήγηση των εθελοντών.

f2

Η ενημέρωση έγινε στο πλαίσιο του μαθήματος «Εργαστήρια Δεξιοτήτων» στο οποίο υλοποιείται το πρόγραμμα «Νοιάζομαι και δρω» με θέμα τον εθελοντισμό. Ευχαριστούμε θερμά τους εθελοντές του Ερυθρού Σταυρού για την τόσο ενδιαφέρουσα και χρήσιμη εμπειρία που προσέφεραν στους μαθητές μας.

f3

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο Ερυθρός Σταυρός στο σχολείο μας.