Xριστουγεννιάτικη Διαδικτυακή Γιορτή Αγάπης

Δεκ 202022

Την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 11:00 π.μ.-15:00 μ.μ. συμμετέχουμε στην διαδικτυακή γιορτή Αγάπης που διοργανώνεται από την ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ & Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Θα παρακολουθήσουμε βίντεο σχολείων με κάλαντα, θεατρικά έργα, χριστουγεννιάτικα έθιμα και τραγούδια, παραμύθια και σταυρόλεξα, που ετοίμασαν μικροί και μεγάλοι μαθητές της Κεντρικής Μακεδονίας.

Θα συνδεθούμε ζωντανά με Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, Διαπολιτισμικά Σχολεία, Ειδικά Σχολεία, Πρότυπα και Πειραματικά, με Παιδιατρικές κλινικές, για να ανταλλάξουμε ευχές, να μοιραστούμε όμορφες στιγμές, να τραγουδήσουμε μαζί, να ενώσουμε τις φωνές μας, να ζεστάνουμε τις καρδιές μας, να είμαστε όλοι μαζί!

Παράλληλα θα παρουσιάζονται κάλαντα, τραγούδια, έθιμα από όλη την Ελλάδα.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί από το κανάλι της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας στη διεύθυνση: www.kmaked.gr

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Xριστουγεννιάτικη Διαδικτυακή Γιορτή Αγάπης