Το Ημερολόγιο καραντίνας, από τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου

Δεκ 202022

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Πληροφορικής, οι μαθητές συμμετέχουν σε δημιουργική εργασία γραφής και έκφρασης με χρήση εργαλείων επεξεργασίας κειμένου

Αυτό αποτελεί ευκαιρία εξάσκησης στην επεξεργασία κειμένου, αλλά και ευκαιρία να βιώσουν την εμπειρία της επίλυσης που δίνεται όταν βάζουμε λόγια στις σκέψεις μας, όταν αποτυπώνουμε τις καταστάσεις που ζούμε…στο “ψηφιακό χαρτί”. Οι αναγνώστες ας έχουν γνώση πως οι μαθητές διδάχθηκαν την ενότητα επεξεργασίας κειμένων μόνο εξαποστάσεως και πως ο καθένας και η καθεμία έγραψαν τα κείμενα με μέσο που διαθέτουν: κινητό ή τάμπλετ ή υπολογιστή.

Κατεβάστε ολόκληρο το Χριστούγεννα 2020 σε καραντίναΒΟΟKLET μας!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το Ημερολόγιο καραντίνας, από τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου