Χαμόγελα αλληλεγγύης στο 1ο Γυμνάσιο Κιλκίς

Δεκ 201820

Οι μαθήτριες, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα για συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τα παιδιά

και τις οικογένειες που στηρίζει το “Χαμόγελο του παιδιού”.

Κάθε τμήμα ανέλαβε μία ομάδα ειδών και οι εκπαιδευτικοί ανέλαβαν να αγοράσουν λάδι, είδη βρεφική φροντίδας και προϊόντα καθαρισμού.

Τελικώς συσκευάστηκαν 14 κιβώτια και προωθήθηκαν στο “Χαμόγελο του παιδιού” με το ΚΤΕΛ.

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“Χαμόγελα αλληλεγγύης στο 1ο Γυμνάσιο Κιλκίς”

1. 22 Δεκεμβρίου, 2018 στις 18:04       ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ Έγραψε:

Καλησπέρα.Σας στέλνω την ακόλουθη ενημέρωση. Παρακαλώ μελετήστε το καινοτόμο εκπαιδευτικό πρόγραμμα που συνέταξε η ελληνική ομάδα της Ευρωπαϊκής Κοινότητας για τη Δημοκρατική Παιδεία και προτείνει, καθώς ισχύει από αυτό το σχολικό έτος και καλύπτει όλες τις βαθμίδες. Θα εκτιμούσα πολύ την προώθησή του. Ευχαριστώ και καλές γιορτές εύχομαι.