3ο ΤΕΥΧΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΑΣ

Απρ 202120

Με μεγάλη χαρά, οι μαθητές της Β΄τάξης του σχολείου μας που συμμετέχουν σε πρόγραμμα στο πλαίσιο των Σχολικών Προγραμμάτων, σε συνεργασία με τις καθηγήτριές τους κ. Αναγνώστου Αντιγόνη και κ. Παλιάτσου Ουρανία και με την αμέριστη υποστήριξη του διευθυντή της σχολικής μονάδας κ. Νάστου Αναστάσιου, ανακοινώνουν την έκδοση του 3ου τεύχους της μαθητικής εφημερίδας του 1ου Γυμνασίου Φιλιππιάδας με εκτενές αφιέρωμα στο ΠΑΣΧΑ: 3ο ΤΕΥΧΟΣ-“ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΑΣΧΑ”

3ο ΤΕΥΧΟΣ -

• Mαρτίου 8, 2021

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ

• Mαρτίου 8, 2021

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Στο πλαίσιο των Σχολικών Προγραμμάτων, εκπονείται στο σχολείο μας πρόγραμμα με σκοπό την έκδοση μαθητικής εφημερίδας με τίτλο “Μαθητών ματιά”. Προϊόν του προγράμματος αποτελεί η έκδοση διμηνιαίου τεύχους της σχολικής εφημερίδας. Με μεγάλη χαρά, οι μαθητές της Β΄τάξης του σχολείου μας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, σε συνεργασία με τις καθηγήτριές τους κ. Αναγνώστου Αντιγόνη και κ. Παλιάτσου Ουρανία και με την αμέριστη υποστήριξη του διευθυντή της σχολικής μονάδας κ. Νάστου Αναστάσιου, ανακοινώνουν την έκδοση του 2ου τεύχους της μαθητικής εφημερίδας του 1ου Γυμνασίου Φιλιππιάδας με εκτενές αφιέρωμα στην Ελληνική Επανάσταση του 1821: “Μαθητών ματιά”

• Μαρτίου 4, 2021

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΑΡΤΑΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΦΟΙΤΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ, ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ 05-03-2021 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ e-class ΤΟΥ Π.Σ.Δ.

• Mαρτίου 3, 2021

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αύριο Πέμπτη 4 Mαρτίου 2021 το σχολείο μας θα λειτουργήσει δια ζώσης.

Εξαιρούνται οι μαθητές της περιφερειακής ενότητας ΑΡΤΑΣ:

• ΚΑΜΠΗ
  • ΑΜΜΟΤΟΠΟΣ
  • ΑΜΠΕΛΙΑ
  • ΧΑΝΟΠΟΥΛΟ
  • ΆΓΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑΣ
  • Ιανουαρίου 28, 2021

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ & ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ, ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑ Η ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 1 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 3ο ΤΕΥΧΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΑΣ

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Η ώρα είναι ….

RSS ΠΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ