Συμμετοχή στο μαθητικό συνέδριο “Ενισχύοντας το αίσθημα ασφάλειας στο σχολείο. Δράσεις πρόληψης και αντιμετώπισης της βίας”

Την Τετάρτη, 3 Μαΐου 2023, μαθήτριες του σχολείου μας έλαβαν μέρος στο μαθητικό συνέδριο «Ενισχύοντας το αίσθημα ασφάλειας στο σχολείο. Δράσεις πρόληψης και αντιμετώπισης της βίας». Το συνέδριο  διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, το Γενικό Λύκειο Ευκαρπίας, το 2ο Γενικό Λύκειο Νεάπολης και τον Δήμο ΝεάποληςΣυκεών.
Ευχαριστούμε θερμά για τη διοργάνωση και για την ευκαιρία που δόθηκε στα παιδιά να παρουσιάσουν τη δουλειά τους, αλλά και να παρακολουθήσουν δράσεις και δρώμενα μαθητών/τριών και από άλλα σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο της διάχυσης των ιδεών και της συνεργασίας.
Τις μαθήτριες συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί-φιλόλογοι Γιάντσιος Ιωάννης και Μαραγκόζη Ειρήνη.