ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ “PRISMA”.

Το σχολείο μας είχε την τιμή να συμμετέχει στο πρόγραμμα ERASMUS  που διοργάνωσε η Περιφέρεια Προβηγκίας της Γαλλίας, με τον τίτλο “PRISMA”. Στό πρόγραμμα αυτό μία αντιπροσωπεία από 7 Γάλλους συναδέλφους-εκπαιδευτικούς (Δ/ντής Εκπαίδευσης, 2 προϊστάμενοι, σχολικοί σύμβουλοι, και καθηγητές Φυσικής Αγωγής) παρακολούθησαν την Τετάρτη 8/4/2023 2 ώρες μαθήματος Φυσικής Αγωγής από τους καθηγητές του σχολείου μας κο. Βαβούρη και κα Λιακοπούλου, ενώ στην συνέχεια ακολούθησε παρουσίαση και εκτενής συζήτηση για την σημασία της Φυσικής Αγωγής στην χώρα μας. Οι συνάδελφοι έφυγαν ενθουσιασμένοι και μάς κάλεσαν σε μία αντίστοιχη επίσκεψη στην Γαλλία. Το σίγουρο είναι ότι για ακόμη μία φορά, το σχολείο μας μας έβγαλε απροπρόσωπους σε τέτοιες προκλήσεις και έδωσε τον καλύτερό του εαυτό.