Erasmus+ KA122 “The Future We Choose”

Ιαν 202315

Το 1ο Γυμνάσιο Ελευσίνας-Αισχύλειο συνεχίζει για δεύτερη συνεχή χρονιά την εξαιρετική συνεργασία του με το ολλανδικό σχολείο-εταίρο,  στο πλαίσιο του εγκεκριμένου ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ KA122. Το θέμα του προγράμματος αφορά το περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή και έχει τίτλο «The Future We Choose».

Ο σχεδιασμός του προγράμματος αποσκοπεί στην ανάδειξη της κλιματικής αλλαγής του πλανήτη καθώς και στη περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση και  καλλιέργεια οικολογικής συνείδησης στους μαθητές και μαθήτριες των δύο συνεργαζόμενων σχολείων. Η υλοποίησή του επιδιώκεται να επιτευχθεί μέσω της ψηφιακής συνεργασίας των παιδαγωγικών ομάδων των σχολείων καθώς και τη φυσικής ανταλλαγής Ελλήνων και Ολλανδών μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών.

The Future We Choose

από κάτω από: Γενικά| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Erasmus+ KA122 “The Future We Choose”

Τα σχόλια είναι κλειστά.