Το Παζάρι των Χριστουγέννων

Ιαν 201220

Γράφουν οι: Χρυσάνθη Λυμπεροπούλου,  Λυδία Μοσχοπούλου

Και αυτή την χρονιά στο σχολείο μας διοργανώθηκε ένα παζάρι, με πολύ μεγάλη επιτυχία.

Το παζάρι μας διοργανώθηκε από τους μαθητές και τον Σύλλογο Γονέων του 1ου Γυμνασίου Δάφνης και  “έλαβε χώρα” στην είσοδο του σχολείου μας.

Εκεί μπορούσατε να βρείτε διάφορα μικροαντικείμενα που είχαν φέρει μαθητές για να ενισχύσουν το σχολείο μας.

Για τους λάτρες της λογοτεχνίας υπήρχε μεγάλη ποικιλία από βιβλία. Επίσης, είχαμε ημερολόγια με θέματα που αφορούν το περιβάλλον αλλά και διάφορα ενδιαφέροντα κωμικά θέματα.

Προσπαθήσαμε επίσης να ενισχύσουμε το φιλανθρωπικό έργο του“Make a Wish”, πουλώντας αστεράκια. Τα έσοδα πήγαν ολοκληρωτικά στον οργανισμό, για να εκπληρώσουν κάποιες από τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών με σοβαρές ασθένειες.

Και του χρόνου λοιπόν !!!