»

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΟΔΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 10 – 1 – 2022

ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Αγαπητοί γονείς /κηδεμόνες,

Τα νέα μέτρα για τον κορωνοϊό υποχρεώνουν τους μαθητές  και τις μαθήτριες σε ένα ακόμη self test το οποίο θα πρέπει να διενεργηθεί την Κυριακή ή την Δευτέρα το πρωί πριν από  το σχολείο. Ο έλεγχος είναι υποχρεωτικός για τους εμβολιασμένους και τους μη εμβολιασμένους μαθητές.

Αφού γίνει το τεστ, πρέπει να δηλωθεί το αποτέλεσμα  στην  πλατφόρμα, edupass.gov.gr και να εκτυπωθεί ή να αντιγραφεί η δήλωση/σχολική κάρτα (αντιγράφεται, όταν υπάρχει αδυναμία εκτύπωσης). Η δήλωση/σχολική κάρτα θα επιδεικνύεται από τους μαθητές /τις μαθήτριες κατά τον έλεγχο στην είσοδo του σχολείου.

Η ίδια διαδικασία ελέγχου θα επαναληφθεί την Τρίτη 11 – 1 – 22 και την Παρασκευή 14  – 1 – 22.

Επιπλέον, τις ερχόμενες εβδομάδες θα πραγματοποιείται ο έλεγχος   κάθε Τρίτη και Παρασκευή σύμφωνα πάντοτε με την ισχύουσα νομοθεσία, λεπτομέρειες της οποίας μπορείτε να δείτε στο ακόλουθο αρχείο

ΦΕΚ 7_22_ΤΡΟΠ ΚΥΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

Σε αντίθετη περίπτωση, οι μαθητές δεν επιτρέπεται να εισέρχονται στις αίθουσες και θα καλούνται οι γονείς.

Είμαστε πάντοτε στη διάθεσή σας για συνεργασία.

Σας ευχόμαστε Καλή Χρονιά με Υγεία!!

Με εκτίμηση,

Από τη Διεύθυνση και τον Σύλλογο Διδασκόντων

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/1gymchal/2022/01/08/enimerosi-gia-tin-epanodo-sto-scholeio-tin-deytera-10-1-2022/