ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Η σχολική γιορτή της 28ης Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στη σχολική μονάδα του 1ου Γυμνασίου Χαλανδρίου παρουσία της Διευθύντριας,του Συλλόγου Διδασκόντων,των γονέων και των μαθητών την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018.

Το πρόγραμμα της γιορτής

Μετά την ανάγνωση του πρακτικού,τον ορισμό του σημαιοφόρου και των παραστατών της σημαίας,την απονομή βραβείων- αριστείων προόδου ακολούθησε η αφήγηση του χρονικού της 28ης Οκτωβρίου στο πλαίσιο του οποίου απαγγέλθηκαν ποιήματα,ακούστηκαν τραγούδια και  ηχητικά  αποσπάσματα με ταυτόχρονη προβολή παρουσίασης.

Οι μαθητές μας συγκίνησαν με  τη συμμετοχή τους σε όλα τα δρώμενα της γιορτής!

Και του χρόνου!

Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες

Παπαθεοδώρου Ιφιγένεια (φιλόλογος)

Πεγκλή Αικατερίνη (φιλόλογος)