ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

Τι όμορφη , λαμπερή , φωτεινή και χαρούμενη ημέρα ήταν η 7η Οκτωβρίου για το Γυμνάσιό μας!
Στο πλαίσιο της ημέρας που είναι αφιερωμένη στις αθλητικές δραστηριότητες, τα παιδιά, υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας, κας Μαρίας Παναγιώτου , χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν μία σειρά ομαδικών παιχνιδιών , όπως βόλεϊ , μπάσκετ, ποδόσφαιρο . Επίσης γυμνάστηκαν στο κλειστό μας γυμναστήριο, έπαιξαν σκάκι και πινκ πονκ!
Οι καθηγητές είχαν και αυτοί την ευκαιρία να δείξουν στους μαθητές τους ένα πρόσωπο λιγάκι διαφορετικό από αυτό της τάξης, μια και επιδόθηκαν με επιτυχία σε διάφορα αθλήματα!
Μάλιστα στον αγώνα βόλει ανάμεσα σε μαθητές και καθηγητές , η ομάδα των καθηγητών κέρδισε !!!
Δυναμική παρουσία στο βόλει και σε άλλα αθλήματα είχαν οι κκ. Μπεγκλή, Βουτσινά, Μαρτάκη , Παπαγεωργίου, Παναγιώτου, Ασημάκης και φυσικά η Διευθύντριά μας κα Α. Πάσχαρη και υποδιευθυντής μας κος Γ. Δημητρόπουλος!!!
Το τέλος της μέρας μας βρήκε όλους λίγο ως πολύ αναψοκοκκινισμένους, λίγο κουρασμένους , αλλά γεμάτους ενέργεια , καλή διάθεση και χαμόγελα.
Ήταν μία καλή ευκαιρία για όλους να χαρούν την όμορφη ημέρα μέσα από την άθληση και να έρθουν πιο κοντά ! Και του Χρόνου!!!
etwinning proverbs idioms etc 054

etwinning proverbs idioms etc 037

etwinning proverbs idioms etc 038

etwinning proverbs idioms etc 039