Erasmus+ 2018-20 “Love Life”

Το 1ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου έχει αναλάβει ένα νέο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα ERASMUS+ Σύμπραξης Σχολείων για τις σχολικές χρονιές 2018-2020. Το πρόγραμμα αυτό έχει τίτλο LOVE LIFE και αφορά στην ολόπλευρη ανάπτυξη των μαθητών, με την υλοποίηση δραστηριοτήτων που συμβάλλουν στην ενδυνάμωση των εφήβων στο συναισθηματικό, πνευματικό, σωματικό και κοινωνικό τομέα. Εταίροι μας στη σχολική αυτή σύμπραξη είναι τέσσερα σχολεία από τη Γερμανία, την Πολωνία, την Ιταλία και την Κροατία. Παράλληλο άξονα του προγράμματος αποτελεί και η επιμόρφωση των καθηγητών, ώστε να είναι σε θέση να συμβάλλουν εποικοδομητικά στην εφαρμογή του προγράμματος και στην επιτυχή υλοποίηση των στόχων του.

blog σχολείου UMAG CROATIA-converted

Λήψη αρχείου

___________________________________________________________________________________________________________