Αρχική » Ανακοινώσεις » Το 1ο Γυμνάσιο Χαλκουτσίου απογειώνεται μαθησιακά!!

Επιλέξτε κατηγορία:

Μαθαίνουμε Ασφαλείς -Υπουργείο Παιδείας

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλκουτσίου απογειώνεται μαθησιακά!!

Μετά την αξίας 11000 Ευρώ δωρεά της Αιγέας ΑΜΚΕ, το σχολείο διαθέτει σε κάθε μία από τις έξι κύριες αίθουσές του, σύστημα αποτελούμενο από βιντεοπροβολέα, λαπτοπ και ασπροπίνακα. Με δεδομένο ότι παρόμοια συστήματα υπήρχαν ήδη στην αίθουσα τεχνολογίας, στη βιβλιοθήκη, στο εργαστήριο φυσικών επιστημών και στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, το σχολείο είναι έτοιμο να αντιμετωπίσει τις νέες προκλήσεις στον τομέα της εφαρμοσμένης διδακτικής. Υποσχόμαστε στα παιδιά μας, την ευρεία χρήση των νέων τεχνολογιών στη διδασκαλία και αναμένουμε, η προστιθέμενη αξία γι’ αυτά, να είναι ιδιαιτέρως υψηλή. Η χορηγία αυτή έγινε πραγματικότητα, μετά τις άοκνες προσπάθειες της προέδρου του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου, κας Μαίρης Κασαμπαλάκου την οποία και ευχαριστούμε θερμά, όπως βέβαια και τη δωροθέτιδα μη κερδοσκοπική εταιρεία. (Προφανώς και παραμένει αντικείμενο συζήτησης αν τέτοιου είδος ενέργειες πρέπει να είναι αποτέλεσμα της καλής διάθεσης των διαφόρων ιδιωτών ή των συντονισμένων προσπαθειών πολιτείας και δημοτικής αρχής).

Εκπαιδευτική Τηλεόραση

sch.gr-Υπηρεσίες για μαθητές