Αρχική » Ανακοινώσεις » ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 12:00 Έναρξη λειτουργίας της πλατφόρμας e-eggrafes για κατ’ εξαίρεση εγγραφές
Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 24:00 Λήξη λειτουργίας της πλατφόρμας e-eggrafes για κατ’ εξαίρεση εγγραφές
Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου Κατανομή μαθητών που υπέβαλαν νέα αίτηση ή τροποποίηση αίτησης στα ΕΠΑ.Λ. Ενημέρωση μαθητών μέσω της εφαρμογής (κατά τις απογευματινές ώρες) για την τοποθέτησή τους στα ΕΠΑ.Λ.
 11 – 12 Σεπτεμβρίου Οριστικοποίηση εγγραφής στο σχολείο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και παρουσία του κηδεμόνα

Οι ενήλικοι/ες μαθητές/τριες ή οι γονείς – κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα υποβάλουν νέα αίτηση ή τροποποίηση αίτησης, θα μπορούν να καταχωρίσουν την Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής – Δήλωση προτίμησης μόνο σε ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ τμήματα τα οποία έχουν εγκριθεί με απόφαση Π.Δ.Ε. ή με Υπουργική Απόφαση. Δεν μπορεί να υποβληθεί Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής – Δήλωση προτίμησης από τους/τις μαθητές/τριες ή τους γονείς – κηδεμόνες σε ολιγομελή τμήματα τα οποία δεν έχουν εγκριθεί καθώς και σε τμήματα που έχουν συμπληρώσει τον μέγιστο αριθμό μαθητών/τριών που μπορεί να φιλοξενήσουν, βάσει της δυναμικής που είχε δηλωθεί.

Σχετικά με τη διαγραφή αιτήσεων (π.χ. για αλλαγή τομέα ή ειδικότητας κ.α.) πρέπει να ληφθεί υπόψη ο ελάχιστος και ο μέγιστος αριθμός μαθητών/τριών ανά τμήμα.

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.