Αρχική » Εγγραφές » ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη του ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020 – 2021, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 18η Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και τη 2η Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Στο πρώτο βήμα της αίτησης πρέπει να επιλέξετε αριθμό παιδιών που θα φοιτήσουν στο Λύκειο

Για οποιαδήποτε απορία συμβουλευτείτε τον οδηγό του e-eggrafes ή επικοινωνήστε με το σχολείο φοίτησης.

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία της ηλεκτρονικής εγγραφής για να κατεβάσετε και να αποθηκεύσετε τη φόρμα πατήστε στο πεδίο ΕΚΤΥΠΩΣΗ PDF

και στείλτε το αρχείο (ή τη φωτογραφία της ηλεκτρονικής αίτησης αν δεν κατεβάσετε το αρχείο) στο παρακάτω email:

eggrafes@1epalreth.gr

Προσοχή! Το email θα αποσταλεί μόνο από το προσωπικό email του κηδεμόνα, το οποίο θα καταχωρηθεί και σαν επίσημο email επικοινωνίας με το σχολείο.

Στη συνέχεια στο συγκεκριμένο email θα σας έρθει απάντηση με οδηγίες για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.