Αρχική » Ανακοινώσεις » Ανοιχτή διαδικτυακή συζήτηση με τους γονείς με θέμα «Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση στα Σχολεία»

Σάββατο 2 Μαΐου 2020, 6.00μ.μ-7.30μ.μ

στη σελίδα του Πανεπιστημίου Κρήτης | Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α στο Facebook https://www.facebook.com/PTDElab/

Το Πανεπιστήμιο Κρήτης και ειδικότερα το Εργαστήριο Προηγμένων Μαθησιακών Τεχνολογιών στην Δια Βίου και Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση [Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α], σε συνεργασία με τον Δήμο Ρεθύμνου, Τμήμα Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης, διοργανώνουν την πρώτη ανοιχτή συζήτηση με γονείς στο διαδίκτυο με θέμα: «Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση στα Σχολεία».

Σκοπός της ανοιχτής συζήτησης, είναι η υποστήριξη των γονέων στην προσπάθειά τους να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του νέου εκπαιδευτικού περιβάλλοντος των παιδιών τους.

Ομιλητής: Αναστασιάδης Παναγιώτης, καθηγητής Δια Βίου και Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης με τη χρήση των ΤΠΕ, Παιδαγωγικό Τμήμα Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Κρήτης, διευθυντής του Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α.

Συντονισμός: Ελευθεριάδου Αννα, Αντιδήμαρχος Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης, Δήμου Ρεθύμνου.

Η συζήτηση θα μεταδοθεί σε πραγματικό χρόνο από τη σελίδα του Πανεπιστημίου Κρήτης | Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α στο Facebook.

Η ανοιχτή συζήτηση στο Διαδίκτυο θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2 Μαΐου 2020, 6.00μ.μ-7.30μ.μ

Ποιοι μπορούν να συμμετέχουν: Η συζήτηση στο διαδίκτυο είναι ανοιχτή σε γονείς μαθητών όλων των βαθμίδων της εκπαίδευσης.

Αναλυτικές Πληροφορίες – Εγγραφές: www.edivea.org

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.