Αρχική » Ανακοινώσεις » ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-2020

ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Όσοι έχουν υποβάλει ηλεκτρονικά αίτηση εγγραφής θα πρέπει από 21 έως 28 Ιουνίου (εκτός από 25/6/2019 λόγω έκδοσης αποτελεσμάτων ειδικής εξεταστικής) να προσέλθουν (οι γονείς/κηδεμόνες) στο σχολείο για την οριστικοποίηση της εγγραφής έχοντας τα εξής δικαιολογητικά:

1. Ταυτότητα μαθητή ή μεταφρασμένο πιστοποιητικό γέννησης
  2. Δύο φωτογραφίες
  3. Πρόσφατο λογαριασμό οργανισμού κοινής ωφέλειας πχ ΔΕΗ – αποδεικτικό τόπου κατοικίας.
  4. Εκτύπωση της ηλεκτρονικής δήλωσης μετά τις 20/6/2019
  5. Υποχρεωτική ηλεκτρονική διεύθυνση (email) ως επίσημο τρόπο επικοινωνίας με το σχολείο
  6. Τίτλο σπουδών

Όσοι υποβάλλουν ηλεκτρονική δήλωση στη Β΄ φάση από 25/6 έως 28/6 θα προσέλθουν στο σχολείο για την οριστική εγγραφή υποχρεωτικά την Πέμπτη 4/7/2019 και ώρες 9:00 με 13:30.

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.