“ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΕ ΤΩΡΑ .
ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΜΑΥΖΕΥΟΥΜΕ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΙΜΑ ΥΛΙΚΑ.
ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΑΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΑΜΕ ΕΜΑΣ. “
<<Το ΕΠΑ.Λ. Οινουσσών Ανακυκλώνει, οι Οινούσσες Ανακυκλώνουν>>.
anakyklosi2Με μεγάλη μας χαρά σήμερα παραδώσαμε τη Δεύτερη συγκέντρωση Ανακυκλώσιμων Υλικών της σχολικής μας μονάδας με προορισμό τη Διαχείριση Απορριμμάτων Νομού Χίου Α.Ε.
Να ευχαριστήσουμε από καρδιάς όσους ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας προσκομίζοντας τα ανακυκλώσιμα στο σχολείο μας.
Ακόμη, να ευχαριστήσουμε θερμά τον Δήμο Οινουσσών για την αμέριστη συμπαράσταση και αρωγή στην προσπάθειά μας καθώς και τους Δημοτικούς Υπαλλήλους κο Ιωάννη Παλάση, κο Ζώη Λάτση, κο Σιδερή Φλάμο και τον κο Δημήτριο Ασλάνογλου για την πολύτιμη βοήθειά τους.
Η Δράση μας θα συνεχιστεί και κατά τους θερινούς μήνες.
“Σας καλούμε να γίνετε κι εσείς αρωγοί σε αυτή τη δράση, μία δράση που αφορά όλους μας με το να συλλέγετε τα ανακυκλώσιμα υλικά όπου στο σχολείο μας θα συγκεντρώνονται κι εν συνεχεία θα αποστέλλονται στον φορέα (Δι.Α.Νο.Χ. Α.Ε.).”

fortio2 1fortio2 3fortio2 2fortio2 4fortio2 5