Με ιδιαίτερη τιμή και χαρά την Τρίτη 07 Ιουνίου 2022 υποδεχτήκαμε τον Γενικό Γραμματέα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης, Δια Βίου Μάθησης και Νεολαίας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων κο Γεώργιο Βούτσινο, συνοδευόμενο από τους συνεργάτες του τον κο Δημήτριο Σουλιώτη, Διευθυντή Επαγγελματικής Κατάρτισης , την κα Κωνσταντίνα Πισλή, Διευθύντρια του γραφείου του και από τον κο Αιμιλιανό Ευαγγελινό, Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου. Επισκέφτηκαν τη σχολική μας μονάδα όπου συζητήθηκαν με τη Διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς οι ιδιαιτερότητες και οι ανάγκες αυτής.
Όσον αφορά το κρίσιμο ζήτημα της στήριξης του Πρότυπου Οικοτροφείου Οινουσσών, το οποίο αποτελεί πυλώνα για τη λειτουργία του σχολείου μας, ο κος Γενικός Γραμματέας εξέφρασε την πρόθεσή του να προσφέρει την αρωγή του Υπουργείου.
Τους ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία τους στο νησί μας και το ειλικρινές ενδιαφέρον τους.

vouts1 vouts2 vouts3 vouts4