“ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022”
Μία ακόμη σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της.
Μία σχολική χρονιά δημιουργική, όμορφη, με πολλές θετικές στιγμές και λιγότερες, τις οποίες δεν θα τις χαρακτηρίζαμε αρνητικές αλλά στιγμές που μας πρόσφεραν την ευκαιρία για αυτοκριτική, για να αποκτήσουμε δυνάμεις προς την αντιμετώπισή τους, για νέες εμπειρίες…
Να ευχηθούμε στους μαθητές μας και σε όλους τους μαθητές των υπόλοιπων σχολικών μονάδων, καλά αποτελέσματα και καλό καλοκαίρι.
Θα σταθούμε όμως περισσότερο στους τελειόφοιτους μαθητές μας για τους οποίους κλείνει επίσημα το κεφάλαιο της μαθητικής ζωής τους και είναι έτοιμοι να μπουν σε ένα νέο.
Εμείς θα τους ευχηθούμε από καρδιάς καλή νέα ζωή, να έχετε δύναμη ψυχής και να πραγματοποιήσετε τα όνειρά σας. Απλά το μόνο που θα θέλαμε από εσάς είναι πρωτίστως να σέβεστε και να αγαπάτε τον εαυτό σας, να είστε εργατικοί στο σώμα αλλά και στο μυαλό.
Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί.
ma8 ka8