Συνάντηση γονέων-εκπαιδευτικών, σχολικό έτος 2021-2022

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021, στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΕΠΑΛ Μήλου, συνάντηση των Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας με τον σύλλογο των Διδασκόντων στα πλαίσια της ενημέρωσης τους και της ενίσχυσης της γονεϊκής συμμετοχής και συνεργασίας.

Κατά τη  διάρκεια της συνάντησης έγινε η γνωριμία των γονέων και κηδεμόνων με τον Διευθυντή και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Ακολούθησε ενημέρωση, συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων στους παρακάτω άξονες:

• Θέματα λειτουργίας του σχολείου.
  • Κανονισμός Λειτουργίας του σχολείου.
  • Ημέρες και ώρες ενημέρωσης και συνεργασίας με τους γονείς και κηδεμόνες.
  • Εναλλακτικοί τρόποι επικοινωνίας με τους γονείς και κηδεμόνες.
  • Πρωτόκολλο διαχείρισης της πανδημίας στο σχολείο.
  • Δυνατότητα υποστήριξης μαθητών/τριών, γονέων και κηδεμόνων από τη Σχολική Ψυχολόγο.
  • Κτιριακά Προβλήματα.

Τέλος, οι γονείς και οι κηδεμόνες συζήτησαν με κάθε εκπαιδευτικό και ενημερώθηκαν για την φοίτηση και την πρόοδο των μαθητών/τριών.