Ενημέρωση των μαθητών της Γ’ τάξης του Γυμνασίου και της Α’ τάξης του ΓΕΛ Μήλου 2020-2021

Το ΕΠΑ.Λ. Μήλου ολοκλήρωσε σήμερα την ενημέρωση των μαθητών της Γ’ τάξης του Γυμνασίου και της Α’ τάξης του ΓΕΛ Μήλου σχετικά με τις προοπτικές που δημιουργούνται από την πιθανή φοίτησή τους στο σχολείο μας.
Η εν λόγω ενημέρωση πραγματοποιήθηκε σε διάστημα δύο εβδομάδων ανά τμήμα και τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας από τον COVID19.
Την παραπάνω διαδικασία, που περιελάμβανε παρουσίαση του προγράμματος φοίτησης στο Επαγγελματικό Λύκειο, των προοπτικών επαγγελματικής εξέλιξης των αποφοίτων του, διαμοιρασμό εντύπου ενημερωτικού υλικού και περιήγηση στους εργαστηριακούς χώρους του σχολείου, επιμελήθηκε ο καθηγητής Πληροφορικής κ. Αντωνόπουλος κ.
Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τη Διευθύντρια του Γυμνασίου Μήλου κα. Βήχου Κ., τον Διευθυντή του ΓΕΛ Μήλου κ. Μπεζαϊντέ Θ., καθώς και τους Συλλόγους Διδασκόντων των δύο σχολείων για τη συμβολή τους στην πληρέστερη ενημέρωση των μαθητών.