27-07-21 Ολοκλήρωση υποβολής Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2021

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων υπενθυμίζεται ότι η υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) των Πανελλαδικών Εξετάσεων ολοκληρώνεται αύριο Τετάρτη 28 Ιουλίου 2021 τα μεσάνυχτα.

Την Πέμπτη 29-7-2021 και μέχρι το μεσημέρι στις 14.00 μ.μ., οι υποψήφιοι θα έχουν την δυνατότητα να διαγράψουν σχολές που δεν επιθυμούν τελικά, ενώ η προσθήκη σχολών ή η αλλαγή σειράς προτιμήσεων δεν θα είναι δυνατή. Στη συνέχεια, η ειδική εφαρμογή θα κλείσει και θα αρχίσει ο έλεγχος και η επεξεργασία των προτιμήσεων των υποψηφίων.

Υπενθυμίζεται ότι η προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το Μηχανογραφικό Δελτίο είτε για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση είτε για εγγραφή σε Δημόσια ΙΕΚ.

Περισσότερα στο σημερινό Δελτίο Τύπου του Υπουργείου  Παιδείας και Θρησκευμάτων ΕΔΩ: https://www.minedu.gov.gr/rss/49616-27-07-21-oloklirosi-ypovolis-mixanografikon-deltion-m-d-2022