Το σχολείο μας στο ραδιόφωνο

Την Κυριακή 2 Απριλίου , στις 8.00-9.00 μμ, θα ακουστεί η ραδιοφωνική εκπομπή ποίησης και μουσικής «Απρόσκλητοι επισκέπτες»  στο σταθμό «987, Δημοτικό Ραδιόφωνο του Δήμου Ιωαννιτών».Θα ακουστούν ποιήματα των : Οδυσσέας Ελύτης, Κική Δημουλά, Γιώργος Σεφέρης, Εσμεράλδα Γκέκα, Μπέρτολτ Μπρεχτ, Ασημίνα  Ξηρογιάννη, Τάσος Λειβαδίτης, Κώστας Καρυωτάκης, Ἡλὶας Σιμὸπουλος, Νίκος Καρούζος.Τα ποιήματα και τα τραγούδια της εκπομπής έχουν επιλεγεί από τους μαθητές του τμήματος Οικονομίας της Β’ τάξης του ΕΠΑΛ Μετσόβου και το θέμα τους είναι  η «Άνοιξη». Τα ποιήματα θα απαγγείλουν οι μαθήτριες της Β’ Οικονομίας του ΕΠΑΛ Μετσόβου, Αλεξάνδρα Βαρσάνη  και Ελένη Δασούλα . Τη γενική ευθύνη της εκπομπής έχει ο καθηγητής Οικονομικών του σχολείου μας, Αλέξανδρος Δάρας. Η εκπομπή εντάσσεται στα πλαίσια της δράσης «Ο κύκλος της ζωής» του άξονα δράσεων «Διδασκαλία, μάθηση και αξιολόγηση».

Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή στο ραδιόφωνο, στους 98,7 μεγάκυκλους στα FM, αλλά και στο internet,  στον ιστιότοπο του Δημοτικού Ραδιοφώνου: https://www.dimotikoradiofono.gr/live

Καλή ακρόαση!