Συγχαρητήρια!

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΕΠΑΛ Μετσόβου συγχαίρουμε του μαθητές μας για την επιτυχία τους στις πανελλήνιες εξετάσεις. Συγκεκριμένα, το 100% των υποψηφίων του σχολείου πέτυχαν την πρόσβαση τους σε Πανεπιστημιακά και Τεχνολογικά Ιδρύματα της χώρας (όπως Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Τμήμα Διεθνούς Εμπορίου στην Καστοριά, Τμήμα Διοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού στην Κατερίνη, Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων στην Πάτρα) κάνοντας όλους μας ιδιαίτερα περήφανους. Η επίμονη προσπάθεια των μαθητών, η συστηματική -και εξατομικευμένη σε ορισμένες περιπτώσεις- διδασκαλία στο σχολείο, η στήριξη των γονέων και η καλή συνεργασία τους με το σχολείο, αλλά και η στήριξη από τη Δημοτική αρχή αποδείχθηκε ότι μπορούν να εγγυηθούν άριστα αποτελέσματα ακόμη και όταν οι μαθητές έχουν να αντιμετωπίσουν πρόσθετα προβλήματα, όπως αυτό της καθημερινής μετακίνησης τους από τα ορεινά χωριά -και με αντίξοες πολλές φορές καιρικές συνθήκες- προς το σχολείο.