Δια ζώσης επαναλειτουργία των Λυκείων από τη Δευτέρα 12 Απριλίου

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες, μαθητές και μαθήτριες,

Σε συνέχεια των ανακοινώσεων της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, τη Δευτέρα 12/04/2021 και ώρα 8:15 ξεκινάμε και πάλι την δια ζώσης εκπαιδευτική διαδικασία, με το ισχύον πρόγραμμα μαθημάτων, τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ. Επιπλέον προστίθεται, στα ήδη ισχύοντα, άλλο ένα σημαντικό, προληπτικό μέτρο: η διενέργεια αυτοδιαγωνιστικού τεστ κορωνοϊού δύο φορές την εβδομάδα για κάθε μαθητή και εκπαιδευτικό Λυκείου, προκειμένου να εξασφαλίσουμε τη μέγιστη δυνατή προστασία της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Μπορείτε να ενημερωθείτε σχετικά από την ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων επιλέγοντας τους παρακάτω συνδέσμους:

Υπενθυμίζουμε πως οι μαθητές θα πρέπει να εφαρμόζουν τις οδηγίες σχετικά με την μη εξάπλωση του ιού SARS–CoV-2 (COVID-19), που σας έχουμε στείλει σε προηγούμενα μηνύματα κι εξακολουθούν να βρίσκονται στη διάθεσή σας στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων https://mathainoumeasfaleis.gov.gr.

Ευχόμαστε καλή δύναμη και καλό κουράγιο σε όλους και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση στο email του σχολείου mail@1epal-lefkad.lef.sch.gr ή και στα τηλέφωνα 2645023320, 265023327

Η Ομάδα Υποστήριξης του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Λευκάδας