ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΑΛ έτους 2021.

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες, Μαθητές & Μαθήτριες της Γ’ τάξης του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Λευκάδας,

Σας γνωρίζουμε ότι από αύριο Τετάρτη 25/11/20 μέχρι την Δευτέρα 30/11/20, οι μαθητές της Γ’ τάξης που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ του έτους 2021, θα πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονικά Αίτηση-Δήλωση. Συνημμένα σας στέλνουμε το Υπόδειγμα Αίτησης-Δήλωσης μαθητή καθώς και Οδηγίες για την ορθή συμπλήρωσή του. Οι μαθητές θα πρέπει να κατεβάσουν την Αίτηση-Δήλωση στον υπολογιστή τους κι αφού διαβάσουν προσεκτικά τις οδηγίες, να συμπληρώσουν μόνο τα γκρι πεδία του υποδείγματος. Στην συνέχεια θα πρέπει να την αποστείλουν στο email του σχολείου mail@1epal-lefkad.lef.sch.gr αυστηρά μέχρι τη Δευτέρα 30/11/20. ΠΡΟΣΟΧΗ! Η μη εμπρόθεσμη υποβολή της Αίτησης-Δήλωσης έχει συνέπειες στη συμμετοχή των υποψηφίων στις πανελλαδικές εξετάσεις.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων https://www.minedu.gov.gr/exetaseis-2/epal-m/epal-aitisi-panel

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση στο email του σχολείου mail@1epal-lefkad.lef.sch.gr ή και στα τηλέφωνα 2645023320, 265023327

Η Ομάδα Υποστήριξης του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Λευκάδας