ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ 2018-1-EL01-KA102-047408

(1η Ροή ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΣΟΥΗΔΙΑ)

Θέμα: Αξιολόγηση προσφορών Ταξιδιωτικών τουριστικών γραφείων

Στην Λευκάδα, σήμερα 21-12-2018, ημέρα Παρασκευή και ώρα 13:30΄, στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών ταξιδιωτικών τουριστικών γραφείων που συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 143/14-12-2018 του Διευθυντή του 1ο ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας, για την αξιολόγηση των προσφορών που κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ.: 484/17-12-2018), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας προκειμένου να υλοποιηθεί από το 1ο ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας στη Στοκχόλμη της Σουηδίας, η 1η Ροή σχεδίου του προγράμματος Erasmus+ με αριθμό φακέλου 2018-1-EL01-KA102-047408.

Η αξιολόγηση προσφορών αφορά τη μετάβαση και επιστροφή μαθητών και συνοδών εκπαιδευτικών στη Στοκχόλμη της Σουηδίας.

Η επιτροπή αποτελούμενη από τους: Στάμου Αναστάσιος Διευθυντής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας ως πρόεδρο, Νατσαρίδη Νικόλαο, Σκουρτοπούλου Ανδρονίκη εκπαιδευτικούς του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας ως μέλη, Χαμαλέτσου Μαρία εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Παππά Ευάγγελο εκπρόσωπο του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας επίσης ως μέλος, αφού έλαβε υπόψη τις τρεις (3) οικονομικές προσφορές που κατατέθηκαν στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας από τα τουριστικά γραφεία:

α) Kosmas Tours Travel Services, 6.035,00 ευρώ

β) Skarpos Toyrs Travel Agengy, 6.290,00 ευρώ

γ) ALEKAN TRAVEL, 6.460,00 ευρώ

επέλεξε ομόφωνα:

Tο τουριστικό γραφείο Kosmas Tours Travel Services που προσέφερε την χαμηλότερη τιμή και πληροί τις προϋποθέσεις για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών και των συνοδών εκπαιδευτικών.

Όλες οι προσφορές να ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας.

Για το σκοπό αυτό συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται ως εξής:

Λευκάδα 21-12-2018

Ο Πρόεδρος Τα μέλη