Σχεδίαση και κατασκευή βάσης φορητού υπολογιστή

Ο Τομέας Πληροφορικής σε συνεργασία με τον Μηχανολογικό Τομές, σχεδίασαν και κατασκεύασαν μια μεταλλική βάση για φορητό υπολογιστή. Συγκεκριμμένα, οι καθηγητές Αναγνωστόπουλος Γεράσιμος, Πρωτοψάλτης Νικόλαος και Tριαντάφυλλος Αλέξανδρος, λαμβάνοντας υπόψη την ανάγκη εργονομικής τοποθέτησης των φορητών υπολογιστών των καθηγητών, σχεδίασαν μια μεταλλική βάση τοποθέτησης φορητών υπολογιστών και tablet. Τα κριτήρια της σχεδίασης ήταν η καλαισθησία, το καλύτερο δυνατό ποιοτικό αποτέλεσμα, η αποφυγή υπερθέρμανσης των φορητών υπολογιστών και η αυξημένη αντοχή της κατασκευής. Έτσι, οι μαθητές – οι οποίοι κατασκεύασαν την βάση – κατανόησαν την αναγκαιότητα του αρχικού σχεδιασμού, της επακριβούς εφαρμογής των σχεδίων, την ανάγκη για αυξημένη ποιότητα και τελειότητα στο τελικό προιόν, καθώς και την εργονομική τοποθέτηση ενός φορητού υπολογιστή. Ευχαριστούμε όλους (καθηγητές και κυρίως μαθητές) που βοήθησαν στην υλοποίηση μιας απλής ιδέας σε ένα αυξημένης ποιότητας προιόν.

Εσείς θα αγοράζατε ένα τέτοι προιόν; Περιμένουμε σχόλιά σας..