ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ – ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ

Την Δευτέρα 26/9 και μέχρι τις 14:00 λήγει η προθεσμία υποβολής αίτησης των αποφοίτων για την μαθητεία. Οι απόφοιτοι του σχολείου μας που θα ήθελαν βοήθεια για την υποβολή της αίτησής τους, μπορούν να έρθουν στο σχολείο την Δευτέρα 26/9 από 11:00 έως 13:00, έχοντας ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ μαζί τους τα παρακάτω δικαιολογητικά:
– Φωτοαντίγραφο :
απολυτηρίου ΕΠΑΛ
πτυχίου ΕΠΑ.Λ
ταυτότητας (ή διαβατηρίου, εφόσον δεν διαθέτουν ταυτότητα)
– Αποδεικτικό ΑΜΚΑ (επίσημο έγγραφο που αναγράφεται το ΑΜΚΑ ή βεβαίωση του από ΚΕΠ)
– Αποδεικτικό ΑΦΜ* (επίσημο έγγραφο που αναγράφεται το ΑΦΜ ή βεβαίωση του από ΚΕΠ)
* Σε περίπτωση που ο υποψήφιος δεν έχει ΑΦΜ μπορεί να υποβάλλει την αίτηση και να προσκομίσει αποδεικτικό ΑΦΜ κατά την εγγραφή του σε τμήμα του «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας».
Σημειώνεται ότι τα ανωτέρω δικαιολογητικά θα υποβληθούν ηλεκτρονικά μαζί με την αίτηση συμμετοχής και σύμφωνα με τις οδηγίες που αναρτώνται στο Πληροφοριακό Σύστημα διαχείρισης Μαθητείας.