ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Agiasmos 800x445
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, ο αγιασμός για τη φετινή σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στις 10:15 π.μ.
Μισθωμένα Λεωφορεία για να μεταφέρουν τους μαθητές μας στο σχολείο, θα ξεκινήσουν από την Χαμολιά και το Πόρτο Ράφτη στις 8:45 πμ.
Θα παραλάβουν μαθητές από το Μαρκόπουλο και τα Καλύβια στις 9:00 πμ., από την Κερατέα στις 9:15πμ.
και από το Λαγονήσι στις 9:00 πμ.
Οι μαθητές της Α’ τάξης του πρότυπου ΕΠΑΛ Λαυρίου θα χωριστούν σε τμήματα και θα ενημερωθούν για την λειτουργία του σχολείου.
Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 11:30 πμ.
Σας ενημερώνουμε ακόμη πως οι εγγραφές στην Α’ τάξη και οι μεταγραφές θα συνεχιστούν και την ερχόμενη εβδομάδα με την φυσική σας παρουσία στο σχολείο.
Τέλος, σύμφωνα με το ΦΕΚ 4695/Β’/7-9-2022 «Λειτουργία Σχολικών Μονάδων» η χρήση μάσκας για τους μαθητές, καθηγητές, λοιπό προσωπικό και επισκέπτες στον χώρο του σχολείου είναι προαιρετική.
Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!