ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας, εγώ και οι καθηγητές του σχολείου, ελπίζουμε και φέτος στη συνεργασία σας, στην προσπάθειά μας να έχουμε μία ακόμη δημιουργική σχολική χρονιά.
Αισθάνομαι την ανάγκη να σας υπενθυμίσω πως στις δύσκολες συνθήκες που διανύουμε η μία μάσκα που μπορέσαμε να μοιράσουμε στους μαθητές μας (και η μοναδική που μας προμήθευσε το υπουργείο) δεν αρκεί και θα θέλαμε τα παιδιά σας να έχουν μαζί τους και μία δεύτερη εφεδρική μάσκα.
Προσπαθούμε στο σχολείο να λάβουμε διάφορα μέτρα που μειώνουν τις πιθανότητες μετάδοσης ιών που μεταφέρονται με εισπνεόμενα σταγονίδια.
Μπορείτε να ενημερώνεστε για τα μέτρα αυτά αλλά και για κάθε πτυχή της λειτουργίας του σχολείου στην ιστοσελίδα μας https://blogs.sch.gr/1epal-lavriou/
Θα θέλαμε να συμμετάσχετε με την άποψή σας σε διαδικτυακές συζητήσεις μέσω του blog μας και να εκθέτετε τις απόψεις σας εσείς και οι μαθητές μας.
Οποιαδήποτε άποψη-πρόταση, μας είναι χρήσιμη.
Για το ΕΠΑΛ Λαυρίου
Αραμπατζής Μιχάλης