ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

Όσοι γονείς/κηδεμόνες θέλουν βοήθεια για την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής (πρέπει να υποβληθεί για τους μαθητές ΟΛΩΝ των τάξεων έως την Πέμπτη 2/7) μπορούν να προσέλθουν στο σχολείο τις παρακάτω ημέρες:
Δευτέρα 22/6, Τετάρτη 24/6, Παρασκευή 26/6 και Τετάρτη 1/7, ώρες 09:00 – 12:00.
Πρέπει να έχουν μαζί τους τα παρακάτω:
α) κωδικούς Taxis γονέα/κηδεμόνα (αυτούς που χρησιμοποιούμε για την φορολογική δήλωση),
β) Αριθμό Μητρώου Μαθητή (εάν είναι μαθητής του σχολείου μας δε χρειάζεται, εάν φοιτούσε σε άλλο σχολείο τότε τον γράφει ο έλεγχος προόδου που είχε πάρει σε αυτό το σχολείο και πρέπει να μας τον φέρετε),
γ) Αστυνομική Ταυτότητα γονέα/κηδεμόνα,
δ) Αριθμός κινητού τηλεφώνου γονέα/κηδεμόνα,
ε) Email γονέα/κηδεμόνα (διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, εάν υπάρχει).
Επίσης, εάν θέλουν να ολοκληρώσουν την εγγραφή και να μην χρειαστεί να ξαναέρθουν για την κατάθεση και των δικαιολογητικών, μπορούν να έχουν μαζί τους και να καταθέσουν τα παρακάτω:
Για εγγραφή στην Α’ τάξη (ή στην Β’ τάξη για μαθητές από άλλο σχολείο):
α) Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Αίτησης (μπορεί να εκτυπωθεί και στο σχολείο, εάν έχουν μαζί τους κωδικούς Taxis)
β) Απολυτήριο Γυμνασίου (αν αυτό το έχουν πάρει και δεν έχει διαβιβαστεί υπηρεσιακά, χρειάζεται μόνο για μαθητές που θα εγγραφούν στην Α’ τάξη)
γ) Φωτοτυπία του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή/τριας (εάν έχει)
δ) Πιστοποιητικό γέννησης του μαθητή/τριας.
ε) Υπεύθυνη δήλωση εγγραφής – κηδεμονίας (θα δοθεί να την συμπληρώσουν στο σχολείο)
Για την ανανέωση εγγραφής μαθητών του σχολείου μας στην Β’ ή Γ’ τάξη:
α) Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Αίτησης (μπορεί να εκτυπωθεί και στο σχολείο, εάν έχετε μαζί σας τους κωδικούς Taxis)
β) Υπεύθυνη δήλωση εγγραφής – κηδεμονίας (θα δοθεί να την συμπληρώσουν στο σχολείο).
Για οποιαδήποτε διευκρίνηση/πληροφορία χρειαστεί: Τηλ. Επικοινωνίας 2292069138, καθώς επίσης μπορούν να επικοινωνήσουν και με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου: Τηλ. Επικοινωνίας 6931822400.