ΩΡΑΡΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ 18/5/2020

Εφαρμόστηκαν οι οδηγίες του υπουργείου ώστε να μην βγαίνουν ταυτόχρονα διάλειμμα όλοι οι μαθητές του σχολείου. Σας υπενθυμίζουμε ότι το κυλικείο του σχολείου θα παραμείνει κλειστό έως την λήξη του σχολικού έτους και άρα οι μαθητές θα πρέπει να φέρουν μαζί τους τα τρόφιμα που θα καταναλώσουν (καλό θα ήταν να έχουν μαζί τους και το ατομικό τους μπουκάλι με νερό). Δε θα επιτρέπεται η έξοδος από το σχολείο των μαθητών καθ’ όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Όσοι μαθητές έχουν στην οικογένεια τους άτομο που ανήκει (ή ανήκουν οι ίδιοι) στις ευπαθείς ομάδες, μπορούν να καταθέσουν στο σχολείο υπεύθυνη δήλωση γονέα/κηδεμόνα για την μη παρακολούθηση των μαθημάτων μέχρι και αύριο (Δευτέρα 18/5) ώστε να μην προσμετρηθούν οι απουσίες τους. Το πρόγραμμα των μαθημάτων θα αναρτηθεί εντός της ημέρας.