ΕΠΕΙΓΟΝ!!! Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α’ τάξης του Λυκείου να ενημερωθούν για το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) και την υποχρέωση προσκόμισής του στη σχολική μονάδα. Για να διαβάσετε τα σχετικά έγγραφα δείτε εδώ: https://www.moh.gov.gr/…/nea-arthrografia/2463-atomiko-delt…
Το συνημμένο αρχείο [Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή] θα πρέπει να συμπληρωθεί και να προσκομισθεί στο σχολείο υπογεγραμμένο από ιατρό, προκειμένου οι μαθητές να μπορούν να συμμετέχουν στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.
Σημειώνεται ότι το ΑΔΥΜ έχει ισχύ τρία (3) σχολικά έτη, και θα συνοδεύει τους μαθητές καθ όλη τη διάρκεια της φοίτησής τους στο Λύκειο.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας στο Κέντρο Υγείας Λαυρίου έχουν προγραμματισθεί οι παρακάτω ημερομηνίες για την συμπλήρωση του ΑΔΥΜ από παιδίατρο: στις 14/11/19 το τμήμα Α1, στις 28/11/19 τα τμήματα Α2-(μισό)Α3 και στις 29/11/19 τα τμήματα (μισό)Α3 και Α4.

Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους το βιβλιάριο υγείας – εμβολίων και την ταυτότητά τους.