Συνέντευξη από τον σκηνοθέτη

Ανακοινώσεις Εκδηλώσεις σχολείου

Μια συνέντευξη του κ. Φορτούνη

Πως σας φάνηκε η εμπειρία  να σκηνοθετείται μια θεατρική παράσταση: Ήταν μια εμπειρία που και εγώ και η κύρια Κανελλίδου απολαύσαμε  και μπορέσαμε να δείξουμε με αυτό το τρόπο ότι τα παιδιά του ΕΠΑΛ έχουν καλλιτεχνική φύση και πολλές δυνατότητες εκτός της τάξης.

Έχετε καμία προηγούμενη θεατρική εμπειρία: Ναι είχα κάποια εμπειρία από τα προηγούμενα σχολεία. Είχαμε συμμετέχει σε διάφορους αγώνες  και το αποτέλεσμα ήταν πάρα πολύ καλό.

Πως ήταν η συνεργασία με τους μαθητές: Η συνεργασία ήταν όπως την περιμέναμε. Οι μαθητές ήταν άψογοι και έδειξαν με όλους τους τρόπους την θελήση τους.  Συμμετείχαν και στην κατασκευή του σκηνικού και στους διάλογους έβαλαν την δικιά τους προσωπική εμπειρία και για αυτό ήταν τόσο ωραίο και άρεσε σε όλους.

Θα το ξανά κάνατε: Ναι φυσικά και θα το ξανακάναμε και ήδη έχουμε στα σκαριά ένα καινούριο θεατρικό  που θα συμμετέχουν και η καθηγητές.

Επιμέλεια:Renato Bregu & Andrew Nik