Συγχαρητήρια στην Ομάδα Dimela με την ιδέα: Sec. Han. (Μαθήτριες:  Αλεξάνδρα Μπουλλάρι – Δήμητρα Σακούλη – Ελένη Κανάκη) του 1ου ΕΠΑΛ Καρπάθου και την υπεύθυνη καθηγήτρια Αραμπατζή Ανδριανή για τη διάκρισή τους στις δέκα καλύτερες μαθητικές ιδέες και πρόκρισή τους στο 2ο στάδιο του εκπαιδευτικού προγράμματος    «Διαγωνισμός Κοινωνικής Καινοτομίας ».

Αξιολογήθηκαν πανελλαδικά περισσότερες από 100 μαθητικές ιδέες κοινωνικής επιχειρηματικότητας με βάση τα κριτήρια της κοινωνικής καινοτομίας, της περιγραφής υλοποίησης, της περιγραφής ομάδας – στόχου, του τρόπου παρουσίασης και τις πιθανότητες επιτυχίας. Δόθηκε μεγαλύτερη έμφαση στο κατά πόσο μία πρόταση μπορεί να υλοποιηθεί πραγματικά και έχει πραγματικό αντίκτυπο στις ζωές των ανθρώπων.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου, τους εύχεται καλή επιτυχία για το επόμενο στάδιο.

Οι δέκα ομάδες που προκρίνονται αναγράφονται στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Τα σχόλια είναι κλειστά.