Διαδικτυακή Επιμορφωτική Ημερίδα για το Σύμβουλο Καθηγητή

Το 1ο ΕΠΑΛ Ιεράπετρας σε συνεργασία με το ΠΕ.Κ.Ε.Σ Κρήτης σας προσκαλεί σε επιμορφωτική ημερίδα με θέμα:

«ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ: ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ»

η οποία θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου 2021 και ώρες 12:00-16:00 στη διεύθυνση

Σκοπός της ημερίδας είναι η διάχυση στην εκπαιδευτική κοινότητα και στην κοινωνία γενικότερα, του ρόλου του συμβούλου καθηγητή στη υποστήριξη μαθητών και μαθητριών, για την καλύτερη ένταξή τους στη σχολική ζωή που συνεπάγεται και τη βελτίωση της σχολικής μονάδας.

φωτο

Η ημερίδα απευθύνεται κυρίως στους εκπ/κούς των ΕΠΑΛ, αλλά και σε εκπ/κούς που έχουν αναλάβει το ρόλο συμβούλου σχολικής ζωής σε Γυμνάσια και Γενικά Λύκεια, καθώς και σε κάθε εκπαιδευτικό που ενδιαφέρεται για τη συμβουλευτική των μαθητών στο σχολείο.

Οι δηλώσεις συμμετοχής για τους ενδιαφερόμενους είναι εδώ.

Δείτε το πρόγραμμα της ημερίδας εδώ

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης
Αθηνά Γκινούδη            Γιώργος Βλοντάκης