Επίσκεψη εκπροσώπων από τα Πλαστικά Θράκης στο σχολείο μας.

Σήμερα, Τρίτη, 20 Φεβρουαρίου 2024, το σχολείο μας υποδέχθηκε δύο εκπροσώπους του ομίλου Πλαστικά Θράκης, μιας εταιρίας που ξεκίνησε από την Ξάνθη και είναι πλέον ένας πολυεθνικός όμιλος και μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες παγκοσμίως στην παραγωγή τεχνικών υφασμάτων και λύσεων συσκευασίας.

Οι εκπρόσωποι της εταιρίας ενημέρωσαν τους μαθητές των τεχνικών μας ειδικοτήτων (ηλεκτρολόγους, μηχανολόγους και δομικούς) σχετικά με τα χαρακτηριστικά και το εύρος των δραστηριοτήτων της εταιρίας, αλλά και σχετικά με τις ευκαιρίες καριέρας που είναι διαθέσιμες για τους απόφοιτους μας.

Ευχαριστούμε τους εκπροσώπους της εταιρίας για την πολύ ενδιαφέρουσα ενημέρωση και για την συζήτηση που ακολούθησε στην οποία απάντησαν όλες τις ερωτήσεις των μαθητών μας, καθώς και για την πρόσκληση που απεύθυναν προς το σχολείο μας για την πραγματοποίηση μιας επίσκεψης στους χώρους του εργοστασίου.

Επίσκεψη από πλαστικά θράκης φωτογραφία με μαθητές 1
Επίσκεψη από τα Πλαστικά Θράκης (20/2/24)