ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!

Η Δ/νση Πρωτ/θμιας Εκπ/σης ΠΕ Ροδόπης, δια του Γραφείου Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με τη Δ/νση Δευτ/θμιας Εκπ/σης ΠΕ Ροδόπης και το Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, δια του Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης κ. Θεόδωρου Φλωρίδη, με την ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρας των Ατόμων με Αναπηρία διοργάνωσε την εκδήλωση με θέμα «Όλοι μαζί, όλοι ίσοι», την Τρίτη 03 Δεκεμβρίου 2019, στις 10:00 το πρωί. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Μουσικού Γυμνασίου Λυκείου Κομοτηνής.

Η  χορωδία του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου, υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών κ. Ιωαννίδου Αιμιλία, κ. Μανώλη  Ευαγγελία, κ. Βασιλείου Ευδοξία και την κ. Παράσχου Κωνσταντίνα, παρουσίασε  τη μουσικοχορευτική δράση με τίτλο «ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ». Όλα τα παιδιά τραγούδησαν, χόρεψαν και διασκέδασαν πάνω στη σκηνή, ως μικροί  ηθοποιοί. Το θερμό χειροκρότημα του κοινού ήταν η μεγαλύτερη επιβράβευση τους.

Σας ευχαριστούμε πολύ όλους για την υπέροχη παρουσίαση σας.